Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miło nam poinformować, że Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie III edycji projektu „Młodzieżowa  Akademia  Bezpieczeństwa”

W drodze na ratunek – startuje Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa.Strach przed wzięciem odpowiedzialności za czyjeś życie, przed wyrządzeniem szkody poszkodowanemu czy też obawa przed konsekwencjami prawnymi, mają często wpływ na decyzję o podjęciu tej najważniejszej decyzji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy.

W celu zmiany nastawienia społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży, która może inspirować i edukować innych, studenci ratownictwa medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego działający w Programie Fundacji Rozwoju Wolontariatu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” kolejny raz postanowili pokazać jak ważne jest szybkie i odważne działanie w różnych stanach zagrożenia życia. 

II edycja kampanii zakończyła się wielkim sukcesem i pokazała, ze wśród szkół i uczniów wzrasta zainteresowanie edukacją dotyczącą bezpieczeństwa. W związku z tym po raz trzeci ruszyła Kampania Edukacyjna „Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa”. Skierowana jest ona do szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców z woj. podkarpackiego.  W tegorocznej edycji weźmie udział ok. 210 gimnazjalistów z 14 placówek oraz ponad 60 wolontariuszy.

Celem kampanii jest uwrażliwienie młodych ludzi na krzywdę i obojętność ludzką oraz kształtowanie ich zainteresowań i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy.

Organizatorem akcji jest Fundacja Generator Inspiracji, zaś współorganizatorem Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account