Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 10-11 czerwca 2017 roku odbędzie się I Konferencja Ratownictwa Medycznego, której organizatorem są Wydziały Nauk o Zdrowiu czterech uczelni: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Konferencji towarzyszyć będą VIII Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym.

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa medycznego, aktualnego stanu wiedzy w zakresie medycyny ratunkowej oraz integracja środowisk medycznych. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy konferencji zapoznają się z tematyką dotyczącą postępowania w obrażeniach ciała, schorzeń do układu sercowo-naczyniowego czy też aspektów prawnych dotyczących postępowania z pacjentem w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Obecność na konferencji zapowiedzieli również przedstawiciele Europejskich Systemów Ratownictwa Medycznego innych krajów którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami dotyczącymi sposobu organizacji pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych oraz systemów ratownictwa medycznego w Europie.

Konferencja odbędzie się 10-11 czerwca 2017r. w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. W kolejnych latach konferencja ma odbywać się w innych częściach kraju. Zapraszamy wszystkich do udziału w konferencji.

Strona www konferencji: http://wnoz.ath.bielsko.pl/ratownictwo2017/
Zgłaszanie prezentacji: http://wnoz.ath.bielsko.pl/zgloszenie-prezentacji/ ​

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account