Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć zamiast gabinetów lekarzy rodzinnych? Minister zdrowia nie doszedł do ugody z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Zielonogórskiego i wdraża plan B. "To nie są negocjacje. To eskalacje żądań" - grzmi Bartosz Arłukowicz i zapewnia, że jeśli "Porozumienie Zielonogórskie zamknie drzwi swoich przychodni", pacjenci będą mogli korzystać z innych placówek w tym rejonie, które podpisały kontrakt z NFZ.

Izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe będą mogły przyjmować pacjentów w powiatach, w których po nowym roku nieczynne będą przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej - powiedział we wtorek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
W poniedziałek fiaskiem zakończyła się kolejna runda rozmów pomiędzy resorem zdrowia a przedstawicielami środowiska lekarzy ws. zasad finansowania podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w 2015 r. We wtorek podczas briefingu w MZ Arłukowicz przypomniał, że od października takich spotkań było kilkanaście. Ocenił, że środowisko lekarzy jest w tej sprawie podzielone.

Mimo to minister Arłukowicz zapewnia, że jest otwarty na dalsze rozmowy z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego.

Oczywiście nie zamykamy drzwi przed nikim, jesteśmy gotowi do rozmowy w każdym momencie, ale gdzieś skala roszczeń finansowych musi mieć swoją granicę - powiedział na konferencji prasowej.

Bartosz Arłukowicz twierdzi, że to jego resort cały czas ustępuje. Wzrost stawki kapitacyjnej dla lekarzy kierujących pacjentów na badania onkologiczne będzie kosztował NFZ ponad miliard złotych - wylicza minister zdrowia.

Czytaj więcej: rmf24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

marcin1975rm
0 #1 marcin1975rm 2014-12-27 17:35
Pan minister potrzebuje pomocy dobrego specjalisty. I to pilnie!
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account