Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ImageŚląski Urząd Wojewódzki zamieszcza na swoich stronach nowy Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa śląskiego.

Na obszarze województwa śląskiego funkcjonują 154 zespoły ratownictwa medycznego, w tym 75 zespołów specjalistycznych i 79 zespołów podstawowych. W nowym plania wojewódzkim ich liczba nie uległa zmianie, natomiast – w celu poprawy dostępności do świadczeń medycznych udzielanych przez zespoły – przewidziano dyslokację kilku z nich. Są to następujące zmiany:

• przesunięcie zespołu „P” z Częstochowy do Mierzęcic

• przesunięcie zespołu „P” z Rybnika do Świerklan 

• przesunięcie zespołu „S” z Żywca do Jeleśni 

• przesunięcie zespołu „S” z Raciborza do Krzyżanowic 

• przesunięcie zespołu „P” z Zabrza do Gliwic

• przesunięcie zespołu „P” z Myszkowa do Żarek.

Ponadto Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne zawiera docelową sieć 23 szpitalnych oddziałów ratunkowych, z których 9 funkcjonuje i posiada kontrakt z NFZ. Należą do nich:  

1. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

3. Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie

4. NZOZ Szpital im. B. Hagera w Tarnowskich Górach

5. Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie

6. Szpital Specjalistyczny im. S. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej

7. SP Szpital Kliniczny nr 6 ŚUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach

8. SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku

9. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, który jednocześnie posiada status centrum urazowego.  

Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne został zatwierdzony przez Ministra Zdrowia 9 marca 2011 r. z mocą obowiązywania od 1 lipca br. 

Więcej: Śląski Urząd Wojewódzki

Źrodło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

HAWK
0 #1 HAWK 2011-03-21 10:54
Przecież szpital w Tarnowskich Górach nie ma ortopedy dyżurnego, dodatkowo TK działa tylko do 16, tak więc jakim prawem mają status SOR-u??!! Nie widziałem też nigdy tam ratownika medycznego, ten szpital to jakaś totalna porażka!!! Zero profesjonalizmu , totalna wiocha!!! Ale widzę, że statystyka jest, a w dzisiejszych czasach, przed wyborami dobre statystyki są wskazane!!! Ratownictwo w tym kraju to totalna porażka!!! Ale to już rozmowa na inny dział:) POzdrawiam
Zgłoś administratorowi
Piękny
0 #2 Piękny 2011-03-21 19:03
Po co te zespoły przesuwać skoro ponoć działający na Śląsku WPR ma duze szanse na to że przegra i nie dostanie kontraktu na uslugi RM? Falck znowu góra? WPR przegrał już podobno POZ nocna i św., niedlugą skonczy sie kontrak na transporty no i czerwcowy konkurs na PRM - Ptaszyna Falckowska zawita jako nowe logo karetek jezdzacych po terenie obslugiwanym przez umierające WPR. Ale ISO jest :D wg pochwalnych notek na ich www.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account