Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Siedziba przy ul. Duńskiej to jeden z dwóch nowych adresów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Nowoczesna infrastruktura, bardziej komfortowe warunki pracy i krótszy czas dojazdu do pacjenta – to główne zalety lokalizacji inwestycji. Obiekt, który wybuduje spółka Calbud ma być gotowy do czerwca przyszłego roku. Podpisanie umowy z wykonawcą prac odbędzie się w piątek,
13 marca 2020 roku w Szczecinie. W uroczystości udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego planuje wybudowanie dwóch nowych siedzib w Szczecinie. Pierwsza z nich znajdzie się przy ul. Duńskiej 1. Na ponad 4800 m2 powstanie dwukondygnacyjny budynek, w którym będą pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla ambulansów. W tym miejscu znajdą się także biura, serwerownia oraz strefa do mycia sprzętu i dezynfekcji karetek. Docelowo stacjonować ma tu na co dzień 6 zespołów ratownictwa medycznego, które zostaną przeniesione z obiektu przy al. Wojska Polskiego.

 

Projekt siedziby przy ul. Duńskiej przygotowało konsorcium CH2 Architekci i NAAN Architekci. W ubiegłym roku na terenie przyszłej budowy obiektu wykonano już remediację. Ogłoszony pod koniec grudnia ub.r. przetarg na przeprowadzenie prac budowalnych wygrało przedsiębiorstwo Calbud ze Szczecina.

Budynek ma powstać w ciągu 15 miesięcy. Koszt budowy nowego obiektu wyniesie blisko 16 mln zł. Na kwotę składają się środki Urzędu Marszałkowskiego oraz fundusze własne Stacji.

Ratownik-med.pl, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account