Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie od 1 stycznia 2020 r.  całą dobę stacjonuje w Redzie.

To kolejne miejsce na terenie powiatu wejherowskiego, gdzie działają zespoły ratownictwa medycznego Szpitali Pomorskich. Poza Redą, pozostałe karetki stacjonują w: Wejherowie, Gniewinie, Rumi i w Szemudzie.

Dyżur pełnić będzie zespół ratowniczy (dwóch wykwalifikowanych ratowników), mający do dyspozycji użyczony od Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku ambulans, co pozwoli na szybkie dotarcie do osób wymagających pomocy medycznej.

 

- Jeszcze w pierwszym półroczu 2020 r. planujemy, dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w kwocie 450 000 zł, zakupić nową karetkę, która zastąpi tę z gdańskiego pogotowia – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

Lokal, w którym ratownicy będą oczekiwać na zgłoszenia wyjazdów, mieści się budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Redzie przy ul. Łąkowej 59, należącym do Gminy Miasta Reda. Został on odpowiednio dostosowany i wyposażony radiowo oraz technicznie.

- Stacjonowanie zespołu ratunkowego w Redzie przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców, bowiem skróci się czas dojazdu ratowników medycznych m.in. do osób oczekujących na szybką interwencję oraz osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – dodaje wiceprezes Andrzej Zieleniewski.

Czytaj więcej: wejherowo.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account