Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zespół ratownictwa medycznego, który otrzymał do dyspozycji nowoczesny ambulans z pełnym wyposażeniem, dyżuruje na co dzień na terenie gminy Brzeszcze. Problem w tym, że jest to dyżur w godzinach od 7 do 23, a nie całą dobę jak chcą w Brzeszczach.

Niedawno Szpital Powiatowy w Oświęcimiu dostał nową karetkę. Zespół ratownictwa medycznego, który otrzymał do dyspozycji nowoczesny ambulans z pełnym wyposażeniem, dyżuruje na co dzień na terenie gminy Brzeszcze. Problem w tym, że jest to dyżur w godzinach od 7 do 23, a nie całą dobę jak chcą w Brzeszczach.

W trakcie oficjalnego przekazania pojazdu, którego zakup został sfinansowany w zdecydowanej większości ze środków Ministerstwa Zdrowia, radości nie krył zastępca burmistrza Brzeszcz Łukasz Kobielusz. Władze tej gminy liczą, że będzie to kolejny argument za tym, aby wydłużyć dyżur ZRM do 24 godzin na dobę.

 

Zabiegi o to trwają już od dłuższego czasu. Brzeszcze w tym przypadku mają wsparcie powiatu oświęcimskiego i nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. - Nowy ambulans, do tego doświadczona załoga. Byłoby grzechem tego nie wykorzystać, tym bardziej, że potrzebny jest niewielki nakład finansowy, aby rozszerzyć stacjonowanie karetki na całą dobę - mówi dyrektor szpitala Edward Piechulek.

Według niego, jest to uzasadnione wysoką populacją mieszkańców w tej gminie i znaczną liczbą zakładów pracy. Zapowiada, że w tej sprawie będzie rozmawiał z przedstawicielami wojewody małopolskiego.

Czytaj więcej: brzeszcze.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account