Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwujęzyczne karty czynności medycznych, zbliżone procedury, odpowiedniki leków, zakres kompetencji- wszystko to trzeba szczegółowo ustalić, by jak najlepiej wyglądała współpraca polskich i niemieckich ratowników medycznych. W Legnicy, na zaproszenie tutejszego Pogotowia Ratunkowego, gościli dziś przedstawiciele Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

- Niedawno spotykaliśmy się po stronie niemieckiej, ustalając szczegóły współpracy transgranicznej, czyli co powinniśmy wykonywać w przypadku zdarzenia masowego na granicy. Na przykładzie wypadku autokaru omawialiśmy bardzo dokładnie, co może zrobić strona polska, a co niemiecka. Dziś przyszedł czas na rewizytę. - mówi Joanna Bronowicka, dyr. Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

- Jeżeli chodzi o współpracę na terenach przygranicznych - sprawa jest mocno zaawansowana. Prawdopodobnie w niedługim czasie nastąpi podpisanie pełnego porozumienia ze stroną niemiecką, gdzie zespoły ratownictwa medycznego będą mogły działać wymiennie na terenie przygranicznym. - dodaje Paweł Halik, kier. dyspozytorni medycznej w Legnicy.

 

Po warsztatach Pogotowie Ratunkowe w Legnicy pochwaliło się nie tylko swoim taborem i sprzętem, ale i dyspozytornią medyczną, która przyjmuje zgłoszenia alarmowe z połowy województwa dolnośląskiego i rozdysponowuje 42 karetki.

Warsztaty zorganizowano w ramach unijnego projektu Interreg Polska- Saksonia.

Źródło: e-legnickie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account