Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prokuratura postawiła zarzut lekarzowi oddziału ratunkowego koszalińskiego szpitala. Mężczyzna miał naruszyć nietykalność cielesną ratownika medycznego i spowodować u niego obrażenia ciała.

- Lekarz nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego i spowodowanie u niego obrażeń ciała na okres poniżej siedmiu dni grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Wobec podejrzanego nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koszalinie.

 

Do awantury doszło w nocy z 13 na 14 czerwca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Wezwano policję. Okazało się, że ratownik medyczny przywiózł na SOR pacjentkę w ciężkim stanie.

W trakcie przesuwania noszy, ratownik został popchnięty na lekarza. Ten go odepchnął. Pokrzywdzony ostro zareagował, na co lekarz miał go przycisnąć do ściany i złapać za szyję. Ratownik zgłosił sprawę na policję i poszedł na zwolnienie lekarskie.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account