Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wśród projektów zgłoszonym w tegorocznym budżecie obywatelskim jest zakup na rzecz pogotowia motocykla ratunkowego. Na forach motocyklowych i ratowniczych wybuchła dyskusja, czy pogotowie ma pracowników, którzy będą mogli obsłużyć sprzęt. Dyrektor pogotowie uspokaja, że już kilka osób się nawet zgłosiło, więc nie ma zagrożenia, że motocykl będzie stał i się kurzył.

Sprzęt bardzo dobrze się sprawdza. Szczególnie, gdy trzeba szybko dojechać do zdarzenia na ulicy. A zdarzenie ma miejsce w centrum miasta, gdzie karetka nie ma szans na szybki dojazd - mówi Krzysztof Jurołajć, rzecznik wojewódzkiego pogotowia w Olsztynie.

Chodzi o motocykl ratunkowy, który po Olsztynie jeździ już od około ośmiu lat. Taki sprzęt używamy jest też przez pogotowia m.in. w Krakowie czy Gdańsku. Jest szansa, że motoambulans trafi również do wojewódzkiego pogotowia w Białymstoku.

 

Wszystko zależy od wyników głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim (można głosować do 15 października). Jeden ze zgłoszonych projektów mówi właśnie o zakupie takiego motocykla na rzecz naszego pogotowia. Wraz ze sprzętem medycznym i odzieżą dla pięciu ratowników, realizacja projektu ma kosztować 105 tys. zł.

Czytaj więcej: poranny.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account