Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na I Konferencję naukowo-szkoleniową Medycyny Ratunkowej, która odbędzie się w dniach
25–26.10.2019 w hotelu Maloves we Władysławowie. Portal Ratownik-med.pl patronuje medialnie temu wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału w Konferencji wszystkich zaangażowanych w opiekę nad pacjentami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia zarówno w warunkach przedszpitalnych jak i w szpitalnych oddziałach ratunkowych.

Oddziały ratunkowe w Polsce zaopatrują rocznie ponad 4 miliony pacjentów zgłaszających się z objawami ze strony różnych układów i narządów. Na barkach dyżurujących w SOR-ach często spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie pełnej diagnostyki i inicjację przewlekłego leczenia. Dlatego w programie konferencji proponujemy bloki tematyczne związane z poszczególnymi dziedzinami medycyny: pulmonologią, kardiologią, neurologią, traumatologią i intensywną terapią. Oddzielny blok wykładów poświęcamy również leczeniu bólu. W programie ujęte zostały także wybrane zagadnienia prawne.

 

Program konferencji jest także wzbogacony propozycją warsztatów tematycznych, odbywających się w czwartek 24.10.2019, dotyczących między innymi doraźnego leczenia zawrotów głowy, organizowania procesu triage’u, interpretowania EKG czy wykonywania fast USG.

Do czynnego udziału zapraszamy również Rezydentów medycyny ratunkowej – im będzie poświęcona sobotnia Sesja Młodych, podczas której będą mogli zaprezentować opisy własnych przypadków bądź wyniki swoich badań naukowych.

Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do poszerzenia wiedzy i integracji środowiska wszystkich zaangażowanych w medycynę ratunkową.

Szczegółowe informacje: http://90c.pl/naratunek/

W imieniu Komitetu Naukowego

Dr hab. Mariusz Siemiński
Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej
Gdański Uniwersytet Medyczny

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account