Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W tym roku WSPR w Szczecinie świętuje swoje 70 urodziny. Z tej okazji na Jasnych Błoniach w sobotę 10.08.2019 r. odbył się wyjątkowy festyn.

Można było zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru, czy wejść do karetki pogotowia ratunkowego. Na Jasnych Błoniach odbył się festyn z okazji 70-lecia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
- Mierzyłam ciśnienie i cukier. Jest w porządku. Ciśnienie mam niskie, ale to jest dobrze. - Podoba mi się karetka. Pokazuję córce, by się jej nie bała. Chciałabym, żeby zobaczyła jak wygląda w środku i że to nic strasznego - mówią mieszkańcy.

- Podczas tego festynu przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. karetkę escape room, w której są poukrywane zagadki związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni cały czas pokazują też jak udzielać pomocy w takich warunkach domowych - mówi Paulina Targaszewska. rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

 

Podczas festynu została zaprezentowana wystawa zdjęć archiwalnych pogotowia. Od poniedziałku 12 sierpnia do 10 września będzie można ją oglądać na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Więcej: radioszczecin.pl


Film okolicznościowy przygotowany przez WSPR Szczecin:

WSPR dawniej i dzisiaj: https://www.facebook.com/WSPR.Szczecin/posts/2159238804136994

#10YearsChallenge to dla nas za mało ? ale jeśli jesteście ciekawi jak kiedyś wyglądało nasze pogotowie to przygotowaliśmy coś specjalnego ?? wyruszcie z nami w podróż do przeszłości ?

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Środa, 20 lutego 2019

 

 

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account