Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będzie więcej karetek i ratowników w nadmorskich miejscowościach w sezonie letnim. Jak informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie już w sobotę dodatkowy ambulans pojawi się w Świnoujściu.

W sezonie letnim w miejscowościach nadmorskich na potrzeby mieszkańców i turystów oddano siedem dodatkowych ambulansów. Jeden z nich już w sobotę pracował będzie w Świnoujściu; pozostałe trafią do Międzyzdrojów i Dziwnowa oraz do Darłowa, Ustronia Morskiego, Mielenka i Pobierowa, gdzie poza sezonem nie stacjonuje żadna karetka.

Zameldują się tam 24 czerwca i zostaną do końca sierpnia.

 

Liczbę i rozmieszczenie zespołów ratownictwa medycznego WSPR na terenie naszego województwa ustala wojewoda zachodniopomorski w planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Zgodnie z nim w 42 miejscowościach Pomorza Zachodniego czuwają przez całą dobę 82 zespoły ratownictwa medycznego. To w sumie 180 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy każdej doby.

Według danych WSPR w Szczecinie podczas sezonu w miejscowościach nadmorskich karetki wyjeżdżają do pacjentów maksymalnie kilkanaście razy dziennie.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account