Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

25-latek, mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, napadł z nożem na ratowników medycznych. Uciekli do karetki, ale napastnik próbował wybić szybę wielkim nożem. Przyjechali po to, by mu pomóc.

14 stycznia 2019 roku jeden z ratowników medycznych złożył zawiadomienie o przestępstwie, w następstwie którego zostało wszczęte śledztwo. W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego w Ropczycach akt oskarżenia przeciwko 25-latkowi.

Mieli mu pomóc
Do opisywanej sytuacji doszło 15 grudnia ub. roku w Sędziszowie Małopolskim. Pogotowie ratunkowe zostało wezwane do młodego mężczyzny, który zachowywał się agresywnie w stosunku do pracowników służby zdrowia.

 

- Z ustaleń wynika, że sprawca na widok ekipy pogotowia ratunkowego zaczął kierować w ich stronę słowa wulgarne oraz demonstrować zamiar użycia przemocy fizycznej. Ratownicy schronili się w karetce, zaś napastnik zbliżył się do pojazdu i groził im dużym nożem. Próbował też wybić szybę boczną w karetce, uderzając w nią trzonkiem noża. Szyba nie została wybita, a ratownicy nie odnieśli obrażeń ciała - informuje prokurator Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Niczego nie pamiętał
Dodatkowo aktem oskarżenia objęto zdarzenie z końca lutego 2019 roku, kiedy ten sam sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami.

Czytaj więcej: rzeszow.wyborcza.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account