Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drużyna studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowała się na udział w Zimowym Runmageddonie w Garnizonie Modlin. W ten sposób chcą sprawdzić swoją kondycję, sprawność fizyczną, a także umiejętność pracy zespołowej w niecodziennych warunkach. Będzie to ich pierwszy start w ekstremalnym biegu z przeszkodami.

Na zimowym Runmageddonie, który odbędzie się 16/17 lutego 2019 roku, wystartuje drużyna z Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkami dziesięcioosobowej drużyny są studenci pierwszego i drugiego roku studiów na kierunku ratownictwo medyczne. Podczas wydarzenia, studenci będą promować aktywność fizyczną oraz pracę zespołową, które są niezwykle istotnymi aspektami w ratownictwie.

Drużyna wybrała formułę Rekrut, gdzie zmierzą się z dystansem 6 kilometrów oraz 30 różnorodnymi przeszkodami. To będzie ich pierwszy start w tym ekstremalnym biegu z przeszkodami. O genezie pomysłu wypowiedział się Filip Hajnus - jeden ze studentów, który wystartuje w zimowym Runmageddonie: - Praca w ratownictwie medycznym wiąże się bardzo często z przebywaniem w trudnych warunkach. Na miejscu wypadków często panuje spore zamieszanie.

 

 

Niekiedy, dodatkowym utrudnieniem jest dotarcie się do osób w potrzebie czy też ciężkie 20-kilogramowe plecaki, w których znajduje się wyposażenie. Niespodziewane przeszkody to chleb powszedni w ratownictwie. Z tego powodu, poszukiwaliśmy aktywności, która mogłaby pomóc w utrzymaniu wysokiej sprawności fizycznej oraz polepszyć umiejętność pracy zespołowej. Runmageddon wpisywał się idealnie w potrzeby naszejdrużyny. Przy pokonywaniu Runmageddonu istotna jest kondycja i sprawność fizyczna, a przy trudniejszych przeszkodach - praca zespołowa. - tłumaczy.

Drużynie patronują Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia zapewnia przestrzeń na treningi w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM.
Na Zimowym Runmageddonie w Garnizonie Modlin dostępne są formuły takie jak: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut ( 6 km, 30 przeszkód) oraz Hardcore (21 km, 70 przeszkód). Dla najmłodszych uczestników Runmageddonu została natomiast przygotowana formuła Kids, gdzie dzieci od 4 do 11 roku pokonają trasę o długości 1 km oraz 10 przeszkód.

Zapisy online na Zimowy Runmageddon trwają do czwartku 14 lutego godziny 15:00. Po tym terminie zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów, na miejscu eventu. Chętni mogą zakupić pakiet startowy na wybraną formułę poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/zimowy-runmageddon-warszawa-16-02-2019

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account