Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 worków z maskotkami od pracowników ZUS otrzymało kołobrzeskie Pogotowie Ratunkowe. Pluszaki mają być wsparciem dla małych pacjentów; najpierw w karetce, później w szpitalu, a po zakończeniu leczenia – już w domu.

Dokładnie rok temu, akcję zbierania pluszaków dla dzieci zapoczątkował Grzegorz Wasiak, ratownik medyczny z kołobrzeskiego pogotowia. Zaczęło się od zwykłego wpisu na facebookowym profilu. Wtedy inicjatywa pana Grzegorza momentalnie ruszyła. Post został wielokrotnie udostępniony, a pluszowe maskotki zaczęły napływać dosłownie z całego kraju. Niemal codziennie nadchodziła jakaś paczka z zabawkami dla dzieci, a Posterunek Ratownictwa Medycznego w Rymaniu (tam pracuje pan Grzegorz - dop. red) był jak hurtownia zabawek.

Takie maskotki również zbierali pracownicy kołobrzeskiego oddziału ZUS, w tym roku akcja została powtórzona. Efekt zbiórki pluszaków jest naprawdę imponujący.

Na szczęście dzieci nie są częstymi pacjentami, jeżeli jednak już się pojawiają w naszych karetkach, na pewno zostaną obdarowane maskotkami. Efekt terapeutyczny gwarantowany!

Poniżej relacja TKK Kołobrzeg:

Ratownik-med.pl/TKK Kołobrzeg

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account