Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pensja ratownika medycznego z 20 - letnim stażem na Lubelszczyźnie wynosi maksymalnie 2600 na rękę. Ministerstwo zdrowia porozumiało się z ratownikami medycznymi.

Od stycznia przyszłego roku zarobki ratowników wzrosną o 400 zł brutto, a od 2020 roku prawdopodobnie o kolejne 400 zł. Mogą liczyć też na sześciodniowy, płatny urlop szkoleniowy. - Uwierzymy w te zapewnienia, jak dostaniemy pieniądze na konto - odpowiada Grzegorz Strojek, ratownik medyczny z Lublina. Bo jak zaznacza - warunki poprzedniego porozumienia z resortem zdrowia nie są w pełni realizowane.

Ratownicy medyczni odwołują jednocześnie akcję protestacyjną zaplanowaną na październik "Dni bez ratownika". - Miała polegać na tym, że niektórzy ratownicy nie pracowaliby w weekendy.

 

Wtedy co najmniej połowa karetek nie wyjechałaby na ulice - wyjaśnia Strojek. I zaznacza, że maksymalna pensja ratownika medycznego z woj. lubelskiego po 20 latach pracy wynosi 2600 złotych na rękę. - Wiem, że kontraktowi ratownicy potrafią pracować od 250 do 300 godzin miesięcznie. Wtedy tylko zostawia zdjęcie rodzinie w domu, żeby wiedzieli kogo poszukiwać w razie potrzeby - mówi Grzegorz Strojek.

Źródło: kurierlubelski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account