Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ogłosił w poniedziałek przetarg na zakup trzech nowych karetek. Większość radomskich ambulansów przejechało ponad 400 tys. km.

– Flota Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego jest mocno eksploatowana, każda karetka wyjeżdża ok. 12-13 razy w ciągu doby – mówi prezydent Radosław Witkowski. – Musimy stale odnawiać flotę, stąd decyzja o zakupie trzech nowych karetek z budżetu miasta, ale zabiegamy też u wojewody i w kancelarii premiera o pieniądze na pięć kolejnych ambulansów. Mamy zabezpieczone pieniądze na wkład własny.

W budżecie miasta na nowe karetki zarezerwowano 1,6 mln zł. Miasto planowało, że dwie karetki kupi z własnego budżetu, a część pieniędzy przeznaczy na wkład własny w zakup pięciu karetek, które w znacznej części sfinansuje premier. Plany trzeba było jednak zmienić.

– 3 kwietnia złożyliśmy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wniosek o dofinansowanie – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent odpowiedzialny za służbę zdrowia. – Wiemy, że został przeprocedowany u wojewody, ale nadal nie mamy decyzji.

 

Przysucha, która wniosek złożyła później, ma już promesę, jest po przetargu. Liczyliśmy, że ogłosimy duży przetarg na siedem karetek, ale nie możemy już czekać, bo jest ryzyko, że nie wydamy tych pieniędzy do końca roku. Dlatego zdecydowaliśmy, że ogłaszamy przetarg na trzy karetki z budżetu miasta. Nadal czekamy na decyzję kancelarii premiera.

Więcej: radom.wyborcza.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account