Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szpitalny oddział ratunkowy powraca do szpitala w Drawsku Pomorskim. Działał będzie najprawdopodobniej od 1 sierpnia, zostanie reaktywowany po trzech latach przerwy. Został zamknięty, bo brakowało lekarzy.

Do tej pory w tym miejscu działała tylko izba przyjęć. Problem ze znalezieniem lekarzy do pracy ma większość szpitali w kraju. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński mówi, że jest obawa, że lekarzy może zabraknąć, by oddział mógł działać, ale - na razie - wszystko jest na dobrej drodze.

- Ci lekarze muszą mieć, z jednej strony, specjalizację. Z drugiej: szkolenie. Być może jest za mała liczba lekarzy, trudno mi się do tego odnosić, ale lekarzy nie ma na rynku. Sądzę, że SOR powstanie u nas, ale bardzo delikatnie musimy patrzeć na lekarzy, bo ich nie ma - zaznacza starosta Kuczyński.

Jak informuje Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia do Funduszu wpłynęła dokumentacja, która ma potwierdzić spełnianie przed szpital wszystkich warunków udzielania świadczeń, w tym dotyczących kadry medycznej.

 

Przed podpisaniem umowy przedstawiciele funduszu przeprowadzą jeszcze wizytację, by potwierdzić informacje z dokumentów.

W Zachodniopomorskiem jest dziewięć szpitalnych oddziałów ratunkowych, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Cztery z nich znajdują się w Szczecinie; pozostałe m.in. w Gryficach, Choszcznie i Stargardzie.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account