Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

alkoholizowanieUrząd Miejski w Łodzi zdecydował się na wynajęcie prywatnej karetki, która będzie przeznaczona do przewożenia osób pijanych. Ma to być sposobem na odciążenie straży miejskiej oraz pogotowia ratunkowego.

W Łodzi od kilku miesięcy trwał spór pomiędzy magistratem i strażą miejską a miejscowymi ratownikami medycznymi. Do tej pory, w przypadku wezwania do osoby nietrzeźwej, która na przykład leżała na ulicy, wzywano karetkę. Jeśli po wstępnym badaniu przeprowadzonym przez ratownika okazywało się, że nietrzeźwy nie potrzebuje pomocy lekarskiej, przekazywano go straży miejskiej, która następnie przewoziła go do izby wytrzeźwień.

W czerwcu strażnicy miejscy odmówili jednak jeżdżenia do osób nietrzeźwych - informuje portal tvn24.pl. Oznacza to, że obowiązek odwożenia takich osób do izby wytrzeźwień, spadł na ratowników medycznych. Efektem było blokowanie zespołu medycznego nawet na kilka godzin.

 

Rozwiązanie znaleźli urzędnicy magistratu. Zdecydowano, że miasto wynajmie prywatną karetkę z kierowcą i ratownikiem medycznym. Ma się pojawić na ulicach Łodzi 1 sierpnia. Będzie obsługiwać wezwania do osób nietrzeźwych w godzinach wieczornych i nocnych (od 19 do 7). Prywatna karetka będzie "przejmować" osoby nietrzeźwe od ratowników pogotowia, którzy w dalszym ciągu będą wzywani do osób leżących na ulicy.

Zarządcą karetki będzie Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account