Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie kontynuuje tegoroczną modernizację floty karetek. Do przekazanych w lutym br. ośmiu ambulansów dołączy kolejnych dziesięć. Będą one ratować ludzkie życie m.in. w: Szczecinie, Nowogardzie, Stargardzie, Kaliszu Pomorskim, Policach, Pyrzycach oraz Barlinku. W środę, 18 lipca 2018 roku w Szczecinie i Pyrzycach, z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz dyrektora WSPR Romana Pałki, nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszych czterech pojazdów z ostatniego zakupu.

Nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

- Silny i nowoczesny tabor to nasza zachodniopomorska wizytówka. Zakup pojazdów niesie za sobą spory wysiłek finansowy, tym bardziej należy docenić działania Stacji, które od lat są długofalowe, rozsądne i skuteczne. Tylko dobry sprzęt i aparatura w połączeniu z kompetencjami ratowników medycznych gwarantują sprawne dotarcie z pomocą do potrzebujących - mówił w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Pojazdy trafią docelowo do 10 miejscowości Pomorza Zachodniego. Karetki zasilą flotę aut w poszczególnych filiach WSPR. Będą to: Szczecin, Police, Pyrzyce, Barlinek, Przybiernów, Nowogard, Kalisz Pomorski, Stargard, Barlinek, Pyrzyce, Kołobrzeg i Kamień Pomorski. W środę, 18 lipca 2018 roku pierwsze cztery ambulanse z ostatniego zakupu przekazane zostały w Szczecinie i Pyrzycach. Skorzystają z nich właśnie mieszkańcy Szczecina i Pyrzyc, a także Polic i Barlinka.

- Wymiany taboru dokonujemy regularnie. To konieczność, aby nieść pomoc na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

Źródło, foto: wzp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account