Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że w najbliższym sezonie zimowym w Beskidach będzie stacjonował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ministerstwo zdrowia „rozważa”, „analizuje”, ale konkretów brak.

Temat stacjonowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) w Beskidach wrócił przy okazji wizyty wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko w Wilkowicach. Na konieczność zlokalizowania maszyny LPR blisko gór zwracał uwagę Grzegorz Puda, poseł PiS z Bielska-Białej, który od początku kadencji lobbuje za takim rozwiązaniem.

Wyliczył tylko niektóre argumenty – zakorkowany dojazd do Szczyrku, skrócenie czasu dotarcia śmigłowca z Gliwic lub Krakowa i rozwijającą się infrastrukturę narciarską w Szczyrku, która przyciąga tysiące turystów, co przekłada się na wzrost wypadków na stokach.

 

– Ten śmigłowiec jest w Beskidach bardzo potrzebny, chociażby na okres sezonu zimowego – przekonywał obecną wiceminister zdrowia. Józefa Szczurek-Żelazko stwierdziła, że ministerstwo robi takie analizy.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account