Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Udało się, dzięki staraniom dyrekcji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Starym Sączu już od 1 sierpnia dyżurować będzie kolejna, dodatkowa karetka! Region będzie w końcu bezpieczny mimo tego, że przeprawa na Dunajcu jest wyłączona z ruchu.

Choć kierowcy Sądecczyzny stanęli na wysokości zadania i w odpowiedzi na apel ratowników tworzą na drogach korytarze życia, by przepuścić karetkę na sygnale, to i tak władze SPR w Nowym Sączu stoją na stanowisku, że by w pełni zabezpieczyć mieszkańców po drugiej stronie Dunajca – tych z Heleny, Chełmca i ościennych miejscowości trzeba albo jeszcze jednej karetki w podstacji w Starym Sączu albo utworzenia dodatkowej podstacji choćby w Niskowej.

Argumentacja jest oczywista – karetka ze Starego Sącza, jedyna karetka kategorii S, czy z lekarzem bardzo często jeździ na interwencje poza nasz powiat, wtedy same okolice Starego Sącza do Łącka liczyć mogą na jedynie na karetki z Nowego Sącza.

Drugi argument jest jeszcze bardziej obrazowy – gdyby po drugiej stronie Dunajca pogotowie miało na stałe swój dodatkowy przyczółek, to wtedy odpada konieczność wjeżdżania w korki w drodze do pacjenta a przecież to właśnie czas, tempo udzielenia pierwszej pomocy jest kluczowe dla zdrowia i życia pacjenta. Do szpitala jedzie już zaopatrzony w pomoc.

 

I choć w temacie uruchomienia podstacji w siedzibie OSP w Niskowej cisza, to wniosek o wzmocnienie obsady stacji w Starym Sączu został rozpatrzony pozytywnie.

- Dzięki decyzji wojewody małopolskiego dostaliśmy zgodę na uruchomienie jeszcze jednej karetki typu P w podstacji pogotowia w Starym Sączu, która wzmocni dotychczasową obsadę składającą się z karetki typu S. To wyjątkowo dobra wiadomość, bo dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli zapewnioną optymalną – przynajmniej na dziś - sieć ratowniczą na Sądecczyźnie – nie ukrywa satysfakcji dyrektor SPR Józef Zygmunt.

Fizycznie dyżury dodatkowej karetki zaczną się od 1 sierpnia a pojazd będzie tu stacjonował w godzinach od 7. Do 19. – Czyli wtedy gdy ruch na drogach jest największy i gdy jest największe ryzyko tworzenia się korków.

Czytaj więcej: sadeczanin.info

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account