Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe kupiło nowy sprzęt, który będzie służył pacjentom. Do ambulansów trafiło siedem urządzeń do automatycznej kompresji klatki piersiowej, trzy najnowszej generacji defibrylatory, sześć respiratorów, dwa krzesełka kardiologiczne oraz trzy ssaki elektryczne.

Urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej do niedawna były w Polsce nowością, ale obecnie coraz częściej są wykorzystywane w ambulansach. Tego rodzaju aparatura ułatwia prowadzenie resuscytacji chorych, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie jest bardzo efektywne.

Wykonuje uciski w jednostajnym tempie, z właściwie dobraną siłą i głębokością nacisku i co najważniejsze – w przeciwieństwie do ratownika – nie męczy się. Podczas gdy system prowadzi masaż serca, pozostali członkowie zespołu mogą zająć się innymi czynnościami ratowniczymi. Aparat może być wykorzystywany także podczas transportu chorego karetką.

Systemy do automatycznego masażu nie są obowiązkowym wyposażeniem ambulansów. Praktyka pokazuje jednak, że są bardzo pomocne w codziennej pracy ratowników. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe właśnie kupiło kolejnych siedem tego rodzaju aparatów, a na co dzień korzysta z nich już 90 proc. zespołów

Czytaj więcej: dziennikpolski24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account