Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Za kilka miesięcy Szpital Powiatowy w Radomsku przejmie od prywatnej firmy świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego. Placówka już przygotowuje się do przejęcia tego zadania.
 
To, że radomszczański szpital będzie świadczył usługi ratownictwa medycznego od stycznia 2019 r., jest pewne. Kilkanaście dni temu Sejm upaństwowił ratownictwo medyczne. Ustawa stanowi, że umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego będą powierzane wyłącznie publicznym zakładom opieki zdrowotnej, jednostkom budżetowym i spółkom kapitałowym z większościowym udziałem Skarbu Państwa lub jednostkom samorządu terytorialnego. Umowy na ratownictwo medyczne, jakie prywatne firmy zawarły z NFZ, wygasną.
Pewne jest również, że świadczone przez szpital w Radomsku usługi z zakresu ratownictwa medycznego będą obejmowały także sąsiedni powiat pajęczański. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz podkreśla, że przejęcie ratownictwa to trudne przedsięwzięcie organizacyjne, które będzie się wiązało ze sporymi kosztami, dlatego przygotowania do niego rozpoczęły się już teraz.
 
Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account