Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W wielu krajach, na izbach przyjęć w szpitalach, pracownik medyczny przyjmuje pacjentów i decyduje o tym, których z nich wysłać na natychmiastową hospitalizację, których odesłać z powrotem do domu, a których odpowiednio zaopatrzyć w izbie przyjęć. W przeciwieństwie do innych krajów w Polsce o wszystkim decyduje lekarz

- Pamiętam, gdy żona mojego przyjaciela rodziła dziecko w szpitalu w Nowym Yorku. Kobieta najpierw została zbadana przez tzw. ogólnego pracownika medycznego, który stwierdził, że jej stan jest na tyle dobry, że nie wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza - powiedział Krawczyk.

Dodał, że Polsce taka procedura nie istnieje, dlatego wszyscy czekają w tej samej kolejce na izbie przyjęć. Zdaniem prezesa KIF pacjentem po konsultacji z ogólnym pracownikiem medycznym powinna zająć się pielęgniarka albo ratownik medyczny, a na samym końcu lekarz. Dodał, że fizjoterapeuci także mogliby w wielu przypadkach odciążyć lekarzy w obowiązkach np. w sprawach związanych z wstępną kwalifikacją chorych po uszkodzeniach narządu ruchu (tak dzieje się m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii).

 

Zdaniem Krawczyka, jeśli fizjoterapeuci przejęliby część obowiązków lekarzy, to medycy mieliby więcej czasu na zajęcie się najbardziej potrzebującymi pacjentami.

Czytaj więcej: medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Daniel6546
0 #1 Daniel6546 2018-02-26 08:35
Zgadzam się z postem, taki ratownik ogólny bardzo by się przydał
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account