Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Minister Łukasz Szumowski spotkał się z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych.

Poruszano tematy:
1.Realizacja porozumienia z dnia 18.07.2017
*ratownicy ZRM
*ratownicy poza ZRM (SOR,IP,TS posiadających umowę jako ratownik medyczny), oddziały szpitalne.
2.Nowelizacja UoPRM
3.Ścieżka rozwoju ratownika medycznego.

Jak informuje Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych, minister zlecił NFZ analizę zatrudnienia ratowników medycznych poza PRM mającą na celu wyliczenie kosztów wynikających z wypłaty dodatku wg. porozumienia na podstawie odrębnego rozporządzenia MZ lub zarządzenia zmieniającego zarządzenie prezesa NFZ. Analiza ma być gotowa do końca przyszłego tygodnia. Na jej podstawie minister zdrowia zadeklarował wydanie odpowiedniego dokumentu prawnego, który spowoduje wypłatę dodatku dla ratowników medycznych zatrudnionych poza PRM zgodnie z porozumieniem z KPRM.

Z powyższego wynika że będzie podstawa prawna do wypłaty dodatku dla ratowników poza PRM od 01.07.2017 .
Z uzyskanych przez KPRM informacji wynika, że na już wkrtóce będą podpisywane aneksy na linii wojewoda-NFZ dla ZRM dotyczące wypłat dodatku za rok 2018 w kwocie 800 zł brutto brutto do końca aktualnych umów na świadczenia w rodzaju ratownictwo medyczne (30.06.2017 wynikłe z aktualnego czasu trwania umowy kontraktowych) oraz kolejny aneks po przedłużeniu umów do końca roku 2018.

Komitet został także zobligowany do przygotowania wstępnego projektu ustawy o samorządzie ratowników medycznych, który posłuży jako baza do ustawy głównej mającej określić jego zasady działalności i do ustalenia ścieżki zawodowej ratownika medycznego i przesłania go do ministra.

W trzecim kwartale 2018 będą podjete dalsze rozmowy w celu dojścia do wysokości dodatku na poziomie dodatku dla pielęgniarek mające na celu zniwelowanie różnic w poziomie wynagradzania - relacjonują ratownicy medyczni.

Źródło: Komitet Protestacyjny Ratwoników Medycznych

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account