Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek przed południem na lotnisku w Balicach jeden z pasażerów zasłabł w pobliżu punktu informacji lotniskowej. Niezwłocznie pracownik Służby Ochrony Lotniska sięgnął po jeden z Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów AED i udzielił pomocy. Pasażer po odzyskaniu funkcji życiowych został przewieziony karetką do jednego z krakowskich szpitali.

- Świadek zdarzenia jest pierwszym ogniwem w łańcuchu przeżycia, dzięki szybkiej reakcji wzrasta szansa na przeprowadzenie skutecznej akcji resuscytacyjnej. Każdy bez wahania powinien sięgnąć w razie konieczności po defibrylator. Na terenie lotniska zamontowanych jest sześć Automatycznych Zewnętrznych Defibrylatorów – powiedziała Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

Defibrylatory AED znajdują się w strefie ogólnodostępnej (przy obu punktach Informacji Lotniskowej oraz przy punkcie kontroli bezpieczeństwa), w strefie airside (przy sklepie Aelia oraz przy stanowiskach straży granicznej w strefie Non-Schengen), a także w terminalu VIP.

 

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatorów AED dla pracowników Kraków Airport są prowadzone cykliczne przez Szefa Zabezpieczania Medycznego Portu.

Więcej: krakow.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account