Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek będzie prowadzić rozmowy w sprawie dyscyplinarnie zwolnionych ratowników. Taka deklaracja padła podczas spotkania, które odbyło się w czwartek, 18 stycznia.

Oprócz wojewody wziął w nim udział Jakub Stańczyk, przewodniczący Polskiego Związku Ratowników Medycznych oraz zwolnieni mężczyźni. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Echa Dnia Świętokrzyskiego Przypomnijmy, że trzech ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach w nieprzyjemnych okolicznościach straciło pracę w minione Święta Bożego Narodzenia. Dwaj kolejni zostali zwolnieni w styczniu bieżącego roku.

- Tak jak przewidzieliśmy, pani wojewoda nie ma prawnych podstaw do tego, by bezpośrednio wpłynąć na dyrektor świętokrzyskiego pogotowia Martę Solnicę.
Niemniej, zadeklarowała, że dojdzie pomiędzy nimi do rozmowy i spróbuje zrozumieć motywy, jakimi kierowała się Pani Solnica.

 

Ratownicy zostali zwolnieni z bardzo surowego paragrafu, jeśli chodzi o kodeks pracy. Takie rozwiązania powinno się stosować tylko w skrajnych sytuacjach – informuje Jakub Stańczyk. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego podlega pod Urząd Marszałkowski w Kielcach. Wojewoda Agata Wojtyszek nie ma formalno-prawnego wpływu na dyrektor Solnicę.

- Zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak zaistniała sytuacja powoduje pogorszenie świadczenia usług w ratownictwie. Sami pracownicy nie czują się komfortowo, ponieważ nie są pewni czy dokończą dyżur, czy oni również otrzymają wypowiedzenie – wyjaśnia Jakub Stańczyk. - Na terenie regionu występuje spory problem związany z brakami w kadrze. To sprawia, że zwolnionych kolegów zastąpili niedoświadczeni ratownicy, z wykształceniem czysto teoretycznym. To bezpośrednio wpływa na pacjentów – dodaje przewodniczący związku.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account