Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci z Wielkopolski pracujący na dyżurkach, otrzymali specjalny poradnik, który zawiera podstawowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Ma on wspomóc pracę dyżurnych, którzy co jakiś czas otrzymują telefony od osób potrzebujących natychmiastowej pomocy.

- W poradniku przedstawiony jest sposób prowadzenia rozmowy z wzywającym pomocy, sposób przejęcia inicjatywy w rozmowie, metody uspokojenia rozmówcy oraz sposób nakłonienia zgłaszającego aby udzielił pomocy. Ponadto w poradniku ujęte są algorytmy postępowania w resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych.

Zawarte w poradniku algorytmy postępowania są zgodne z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku – wyjaśnia mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Autorzy wydawnictwa zaprezentowali najczęściej spotykane przypadki, które mogą wystąpić w trakcie służby i zamieścili porady, jakich należy udzielić do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Tego typu wiedza wykorzystana w praktyce przez policjantów, niejednokrotnie ratowała już ludzkie życie w sytuacjach kryzysowych.

Źródło: faktykaliskie.pl, fot. policja

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account