Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szpital powiatowy otrzymał od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka kolejną karetkę. Uroczystość przekazania ambulansu miała miejsce w czwartek 4 stycznia przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. (Wojewoda był honorowym gościem Społecznej Rady Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu).

Głos zabrał wojewoda:

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę u państwa, w Bolesławcu, być z dobrymi informacjami. Wiemy, że potrzeby ratownictwa medycznego są ogromne. Ta karetka to bardzo potrzebny sprzęt, który zastąpi wysłużony ambulans, który ma już ponad 500 tys. km przejechanych.

P. Hreniak podziękował senatorowi Rafałowi Ślusarzowi, radnemu powiatowemu Janowi Russowi i członkowi Rady Społecznej przy bolesławieckim szpitalu powiatowym Szymonowi Pogodzie, którzy zabiegali u wojewody o przekazanie kolejnych środków na rzecz naszego ZOZ-u, a także dyrektorowi naszego szpitala Adamowi Zdaniukowi.

Urzędnik poprosił też kapelana bolesławieckiego ZOZ-u, ks. prałata dra hab. Andrzeja Jarosiewicza, żeby ambulans „mocno skropić, żeby nie wydarzyło się to, co w zeszłym roku w Kłodzku”.

Cezary Przybylski, marszałek dolnośląski, pogratulował szpitalowi i podziękował wojewodzie. Oraz przypomniał, że nasz szpital w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego realizuje – wraz z placówkami z Legnicy i Jeleniej Góry – warty prawie 2,4 mln zł projekt związany z onkologią. – To też w wyraźny sposób powoduje, że opieka medyczna dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego będzie na coraz wyższym poziomie – podkreślił.

Więcej: istotne.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account