Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W kilkunastu miejscach w Białymstoku zostały zamontowane defibrylatory, które ułatwiają i przyspieszają udzielenie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Montaż urządzeń był możliwy dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017. Defibrylatory są przystosowane dla dorosłych i dla dzieci. Gabloty, w których zostały zamontowane, są wyposażone w moduł GSM informujący Straż Miejską i Biuro Zarządzania Kryzysowego o każdorazowym otwarciu.

– Dzięki defibrylatorom białostoczanie zyskają większe poczucie bezpieczeństwa. Łatwiej będzie można im pomóc na przykład w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Pomoc przedmedyczna na pewno będzie bardziej skuteczna.

W 13 miejscach defibrylatory już zostały zamontowane, w gablotach na zewnątrz obiektów: w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej, J. K. Branickiego, Składowej, Legionowej, dr. I. Białówny, gen. J. Bema, na budynku Straży Miejskiej przy ul. Suraskiej, w Parku Planty, na białostockich pływalniach, na lodowisku i w Muzeum Wojska.

Czekamy na montaż czternastego defibrylatora, który będzie zlokalizowany przy Centrum Aktywności Społecznej na ul. Św. Rocha. W grudniu odbyło się szkolenie 28 pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych dotyczące obsługi defibrylatorów. Koszt projektu to ok. 138 tys. zł.

Źródło: poranny.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

RatownikSSR
+1 #1 RatownikSSR 2017-12-28 09:53
Dwa lata temu podobnie jak w Białymstoku mieszkańcy Bełchatowa zagłoswali na projekt pt."Bezpieczne miasto - AED w Bełchatowie" dotyczący instalacji AED na terenie miasta, zgłoszony przez Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie. W ramach projektu zostały zainstalowane trzy kapsuły z AED w ważniejszysz lokalizacjach Bełchatowa: wejście Urzędu Miasta, Targowisko miejskie, Budynek PGM. W ramach projektu zostały przeprowadzone również szkolenia z zakresu obsługi urządzeń. Realizacja projektu w znaczący sposób wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Bełchatowa.
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account