Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego znów wspiera świąteczną akcję pomocy Szlachetna Paczka. Rozwiozą je ratownicy medyczni.

Na jeden dzień radomscy ratownicy medyczni wsiadając do karetek zakładają czapki Mikołaja i jadą z prezentami do rodzin objętych pomocą Szlachetnej Paczki. W drużynie będą już po raz drugi.

- Udział w tej akcji jest niezwykłym przeżyciem, kto tego nie przeżył nie zrozumie - mówi Sylwester Jelonek, jeden z radomskich ratowników. Karetką z paczkami Do pomocy przy Szlachetnej Paczce radomscy ratownicy zgłosili się sami. Po raz pierwszy rozwozili prezenty w ubiegłym roku.

- Ta akcja trwa już wiele lat, pomyśleliśmy, że warto się do niej włączyć i pomóc chociaż w ten sposób - mówi Mariusz Wielocha, ratownik medyczny z radomskiego pogotowia.

- Nie spodziewaliśmy się takich emocji i radości. Przed rokiem z prezentami jeździła jedna karetka Radomskiego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku w drużynie będzie 10 ratowników i trzy ambulanse, które akurat w sobotę 9 grudnia, kiedy będzie finał akcji nie będą wykorzystywane do wyjazdów ratowniczych. Panowie też będą mieli wtedy wolny od pracy dzień. - Każdy koniecznie chciał zamienić się na dyżur, żeby na Szlachetną Paczkę mieć wolne - opowiada Mariusz Wielocha.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account