Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bomba z zapalnikiem zegarowym ukryta była w bagażu pacjenta, którego transportował śmigłowiec LPR. Na miejscu interweniowali antyterroryści i saperzy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (28.11.2017) na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie. Na lądowisku szpitala ląduje śmigłowiec z pacjentem. W śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, załoga śmigłowca ujawniła w bagażu przewożonego pacjenta urządzenie przypominające swoim wyglądem bombę z zapalnikiem zegarowym.

Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe, a sama maszyna została wyłączona i opuszczona przez załogę i pacjenta. Pierwsi ma miejsce przybywają policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów. Policjanci przy pomocy robota pirotechnicznego wyciągają ładunek z helikoptera i detonują go w bezpiecznym miejscu.

Spokojnie – to tylko ćwiczenia! W akcji brały udział jednostki policji, a także straży pożarnej i ratownictwa medycznego. W akcję zaangażowani byli także przedstawiciele szpitala.

Więcej: spottedlublin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account