Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Karetka z wyposażeniem kosztowała ponad pół miliona złotych. Miasto dołożyło do jej zakupu 250 tysięcy.

— Po wielu staraniach dostaliśmy zgodę na zakup i uruchomienie nowego zespołu ratownictwa. Dziękujemy radzie miasta, która podjęła uchwałę w tej sprawie oraz prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu. Podziękowania należą się oczywiście również Michałowi Missanowi, koordynatorowi działu Ratownictwa Medycznego, który od dawna starał się, aby ta karetka trafiła do Elbląga — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Nowy ambulans będzie "pracował" w zespole specjalistycznym.
— Aktualnie mamy pięć zespołów ratownictwa medycznego, trzy stacjonują w bazie przy ul. Orzeszkowej, dwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elbląg. Mamy również zespoły w Młynarach, Tolkmicku i Pasłęku — mówi Michał Missan, koordynator Działu Ratownictwa Medycznego.

Karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia. — Funkcjonuje niczym mały OIOM — wyjaśnia Michał Missan.

Ratowniczy tabor sukcesywnie wymieniany jest na nowy. Obecnie najstarszy ambulans ma 7 lat i już niebawem zostanie wycofany ze służby. Pozostanie jednak w rezerwie działu. W Dziele Ratownictwa Medycznego zatrudnionych jest obecnie 55 ratowników, 20 lekarzy, 10 pielęgniarek i 20 kierowców. Ratownicy wyjeżdżają na wezwania nawet sto razy w ciągu doby.

Robert Jendrukiewicz jako ratownik medyczny pracuje od 1988 roku. W ubiegły piątek (13.10) od wojewody warmińsko-mazurskiego odebrał medal za „Zasługi dla Ochrony Zdrowia”.

Czytaj więcej: dziennikelblaski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account