Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego każdej doby odbiera około 1000 zgłoszeń z terenu 7161 kilometrów kwadratowych, na którym mieszkają przeszło dwa miliony ludzi. Każdego roku notuje około 170 tysięcy wyjazdów.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe powstało 126 lat temu - jest pierwszym pogotowiem na ziemiach polskich i drugim w Europie. Nasza historia rozpoczęła się 6 czerwca 1891 roku utworzeniem Krakowskiego Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego - na wzór pierwszego pogotowia w Europie, pogotowia wiedeńskiego. Na pierwsze wyposażenie składało się pięć par noszy oraz ambulans zaprzężony w dwa konie.

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy nowoczesny elektroniczny system zarządzania zespołami ratownictwa medycznego. Od roku 2012 w Małopolsce funkcjonują dwie skoncentrowane dyspozytornie medyczne: w Krakowie i Tarnowie. Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego każdej doby odbiera około 1000 zgłoszeń z terenu ponad 7 tysięcy km kw., na którym mieszkają przeszło 2 miliony ludzi.

Każdego roku notujemy około 170 tys. wyjazdów. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe to nie tylko zasadniczy element systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Prowadzimy ambulatoria i poradnie oraz Szkołę Ratownictwa Medycznego. Zajmujemy się również transportem chorych i zabezpieczaniem imprez masowych.

Czytaj więcej: dziennikpolski24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account