Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowe nabytki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie oraz jednostek OSP będą wspierać działania miejskich służb ratowniczych.

Miasto wspólnie z kierownictwem stacji Pogotowia Ratunkowego stara się sukcesywnie modernizować tabor Pogotowia, które dzięki temu może rezygnować z tych najbardziej wysłużonych karetek. W ostatnich 3 latach, głównie dzięki środkom z budżetu miasta pogotowie zyskało 9 nowych karetek i jeden samochód transportowy. Poza tym stacja wzięła w leasingu w ubiegłym roku dwie karetki, a w tym - dokłada kolejne, które miasto wyposażyło kosztem 250 tys. zł.

- Łącznie miejska dotacja na karetki i sprzęt do nich od 2014 r. to ponad 2,5 mln zł - podsumował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przypominając też o karetce wartości pół miliona złotych, którą udało się pozyskać w końcu 2016 r. dzięki współpracy z wojewodą śląskim - było to pokłosie dobrego współdziałania służb miejskich i wojewódzkich przy zabezpieczaniu wizyty papieża Franciszka. Oprócz pogotowia i ratowników medycznych duże potrzeby sprzętowe mają także strażacy - ochotnicy, którzy są ważnym ogniwem w systemie ratownictwa, bo często są pierwsi w miejscu zagrożenia czy niebezpiecznego zdarzenia.

Czytaj więcej: dziennikzachodni.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account