Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwie wrocławskie spółdzielnie mieszkaniowe ruszyły z programem "Bezpieczny Budynek". Dzięki niemu służby bezpieczeństwa – pogotowie, policja, straż – bez trudu mogą wjechać na osiedla zamknięte, gdzie są zamontowane ogrodzenia i szlabany.

– Na wielu osiedlach natrafiamy na zamknięte szlabany, utrudnienia na drodze dojazdowej albo czekamy pod domofonem. Tam, gdzie jest "Bezpieczny Budynek", nie stracimy czasu. Infrastruktura umożliwia nam sprawne działanie i z naszego punktu widzenia to jest sprawa najważniejsza. Gdy trzeba ratować ludzkie zdrowie i życie, często liczą się sekundy – mówi Piotr Witos, wrocławski ratownik medyczny.

Inaczej jest na osiedlach zarządzanych przez MSM Energetyk i osiedlu "Anna" SM Wrocław-Południe, między innymi wzdłuż ul. Zielińskiego. To właśnie tam dwie spółdzielnie wdrożyły program "Bezpieczny Budynek", który powstał z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki systemowi, szlabany automatycznie podnoszą się na dźwięk sygnału karetki pogotowia, policji czy straży pożarnej.

Dodatkowo wszędzie tam, gdzie działa program, domofon przy każdej klatce schodowej ma kod alarmowy, dzięki któremu ratownicy medyczni, policjanci i strażacy mogą w nagłych przypadkach szybko wejść do budynku.

Czytaj więcej: wroclaw.onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account