Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazało we wtorek karetkę Lwowskiemu Klinicznemu Szpitalowi Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. To kolejny dar krakowskiego pogotowia dla ukraińskiej służby zdrowia. M.in. w 2015 r. trafił tam ambulans z pełnym wyposażeniem.

Ambulans Renault Master z 2011 r. jest wyposażony w respirator i defibrylator. Trafi najpierw do Lwowskiego Klinicznego Szpitala Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, a potem z kolejną zmianą lekarzy na wschód.

"Będzie tam służyć pomocą dla rannych żołnierzy służby granicznej. Nawet ocalenie jednego życia jest ważne, ale te karetki ratują niejedno życie. Dziękujemy za tę pomoc, którą nam przekazujecie" – powiedział wzruszony dyrektor Lwowskiego Klinicznego Szpitala Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Andrij Iwaszczenko.

KPR przekazało także cztery ambulanse z lat 2006 i 2008 do małopolskich szpitali. Starsze karetki nie powinny już służyć w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, ale nadal mogą być wykorzystywane do transportu pacjentów przez szpitale, które takiego wsparcia potrzebują. O taką formę pomocy wnioskowały cztery małopolskie szpitale. Decyzję o przekazaniu ambulansów podjął Zarząd Województwa Małopolskiego.

Więcej: krakow.tvp.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account