Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tarnowska dyspozytornia pogotowia obsługuje siedem powiatów i dwa duże miasta. Straci zasięg i znaczenie, jeśli konkurencyjna powstanie w Sączu

Wojewoda małopolski Józef Pilch zapowiedział właśnie utworzenie dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu. Miałaby zostać wydzielona z tej, którą cztery lata temu uruchomiono w Tarnowie. Nowy Sącz o zmiany na mapie ratownictwa starał się od dawna z pomocą polityków. Pretekstem były przypadki wysłania karetek pod błędny adres. Służby wojewody sprawdzają w tym momencie, czy w Nowym Sączu są odpowiednie warunki lokalowo-techniczne oraz kadrowe do uruchomienia nowej dyspozytorni.

Równocześnie wszczęto procedury w sprawie zatwierdzenia przez ministra zdrowia zmian w wojewódzkim planie ratownictwa. - Wojewoda „dał zielone światło” dla podjęcia działań zmierzających do utworzenia dyspozytorni w Nowym Sączu, mając na uwadze postulaty społeczności i parlamentarzystów z Sądecczyzny - tłumaczy Joanna Paździo ze służb prasowych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapewnia, że podjęte kroki nie są efektem oceny pracy dyspozytorni w Tarnowie. Tymczasem w tarnowskiej placówce o planowanych zmianach organizacyjnych nic nie wiedzą. Usłyszeliśmy tam wczoraj, że żadne decyzje nie zapadły i są to jedynie spekulacje prasowe.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account