Prywatne pogotowie ratunkowe - czy to możliwe?

Więcej
2013/10/20 11:14 #9535 przez Basstek
Dlatego też kolego z "całym szacunkiem" szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Co do wymagań organizatora: dyplom ratownika medycznego i wpis do CEIDG Praktyka pogotowia ratunkowego. Natomiast jeżeli chodzi o to co ja chcę zrobić to ma być dodatek - taki bonus ode mnie ze względu na nieustanne pytania. Co do sprzętu to jest wszystko poza defikiem i ambulansem. Reszta jeździ ze mną na obstawy w prywatnym samochodzie wraz z dechą, butlą tlenową szynami etc... no i oczywiście bez leków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/20 13:21 #9536 przez FocusMED
Dlatego Ci tłumaczę, przeczytaj rozporządzenie wtedy się dowiesz jakie są minimalne wymagania co do obstawy imprez masowych. Jeżeli obstawiasz jakieś małe imprezy które nie są imprezami masowymi to puki co nie musisz spełniać nic ponad to co wymyśli sobie organizator, przynajmniej do momentu kiedy komuś stanie się coś poważnego lub nie daj Boże umrze. Bo wtedy prokuratorowi będzie waliło czy to była impreza masowa czy też nie. Zarzuci Ci że podjąłeś się zabezpieczenia a nie byłeś do tego przygotowany.
Zajmuję się zabezpieczeniem medycznym dobrych kilka lat i wierz mi różne rzeczy nam się przytrafiały za równo na dużych imprezach masowych jak i na małych firmowych. Byłem już kilka razy przesłuchiwany w charakterze światka bo jakiś debil zrobił sobie krzywdę na imprezie mając 3 promile.

Podsumowując do wykonywania zabezpieczeń imprez nie masowych wystarczy Ci dyplom, wpis do CEIDG i plaster, ewentualnie co tam sobie organizator wymyśli. Tylko pamiętaj jest dobrze do puki jest dobrze.

W przypadku imprez masowych polecam Ci lekturę o której pisałem wyżej, dodam tylko że zabezpieczając taką imprezę działasz na zasadach systemu i takie też masz prawa i obowiązki, jak coś się stanie masz sobie radzić bez karetek systemowych (poza sytuacją zdarzenia masowego). Organizator uzyskując decyzję z WSRM lub innego lokalnego dysponenta PSRM ma obowiązek zgłosić jaki podmiot to zabezpieczenie będzie wykonywał, mało tego zostajesz zgłoszony do dyspozytora pogotowia i w sytuacji kiedy ktoś z terenu imprezy zadzwoni pod 999, Ty zostaniesz do takiej osoby zadysponowany. Tak że odpowiedzialność spora.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/22 11:55 #9537 przez Basstek
No i właśnie. Z listy brakuje mi tylko defika i...
30) zestaw produktów leczniczych, wchodzących w skład zestawu przeciwwstrząsowego, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 68 ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne.
i teraz co mówi prawo farmaceutyczne:
7. Minister właściwy do spraw zdrowia określa, w drodze rozporządzenia:
1) wykaz produktów leczniczych, które mogą być doraźnie dostarczane w
związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym, uwzględniając rodzaj
udzielanego świadczenia;
2) wykaz produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciw-
wstrząsowych, ratujących życie.
Liste znam. Powiedz na jakiej podstawie mam mogę je nabyć? Bo to chyba nie jest tak że zatrudnię lekarza, lekarz przepisze receptę i kupię sobie np adrenalinę w aptece.......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/23 16:55 - 2013/10/23 16:56 #9538 przez FocusMED
Właśnie jest tak jak piszesz, z tym że do tego żeby lekarz napisał Ci receptę nie musisz go zatrudniać.
Dogadujesz się z lekarzem który ma prywatną praktykę on pisze Ci recepty na 100% Ty idziesz do apteki i kupujesz. Może Ci napisać receptę na co mu się podoba z wyjątkiem narkotyków, 100% recept fundusz nie sprawdza. Sposób prosty tyle że drogi i nie wszystko mają w aptece.

Ja masz zatrudnionego lekarza to nie pisze Ci recepty tylko zamawiasz w hurtowni co tam chcesz a lekarz przystawia pieczątkę przy odbiorze. Sposób zdecydowanie tańszy tyle że musisz mieć lekarza.

W hurtowni w której ja kupuje leki kierowniczka sprzedaje ratownikom z działalnością leki które macie na liście. Nie wiem czy ich lubi czy się dogadali w każdym razie nie znam regulacji prawnych w tym zakresie.

Poza tym z listy brakuje Ci karetki :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/23 17:40 #9539 przez Darth Vader

Może Ci napisać receptę na co mu się podoba z wyjątkiem narkotyków

Nie przepisze Ci leków stosowanych w lecznictwie zamkniętym.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/10/23 18:25 - 2013/10/23 18:29 #9540 przez FocusMED

Może Ci napisać receptę na co mu się podoba z wyjątkiem narkotyków

Nie przepisze Ci leków stosowanych w lecznictwie zamkniętym.


hmm to bardzo ciekawe co piszesz tylko czemu nie dalej jak 3 dni temu wypisywałem koledze ratownikowi dwa opakowania adrenaliny 0,1%, opakowanie atropiny i opakowanie dopaminy 4%. Mało tego jeszcze tego samego dnia sprzedali mu to w aptece bez żadnego pytania, poza dopaminą której po prostu nie mieli.

Oczywiście napiszesz mi tu podstawę prawną na której opierasz swoją teorię która nie wiedzieć czemu ma mi zabronić wypisania takich leków?

Pisze Ci po raz kolejny, w ramach prywatnej praktyki mogę pisać recepty 100% na co mi się tylko podoba, oczywiście są pewne ograniczenia typu np.narkotyki. Jednak na leki z zestawu p.w. nikt jeszcze recepty nie zakwestionował. Ze 2 tyg. temu pisałem Corhydron dla pielęgniarki do zestawu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.251 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account