Punkty edukacyjne - jak i za ile??

Więcej
2009/04/28 05:45 #2036 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
witam ,
mam pytanko, ostatnio usłyszałam od znajomego o punktach tz ci którzy skończyli 2 letnie ratownictwo medyczne a nie pracuja w zawodzie to do 2010 roku muszą zdobyc określona liczbe punktów aby zawód był ważny, czy może ktoś wie o czymś takim i może bliżej mi przybliżyć sprawe?????????????? plisss ;*

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/16 18:45 #2759 przez ww61
Replied by ww61 on topic Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Jak planujecie drogie koleżanki i drodzy koledzy rozwiązać problem punktów edukacyjnych?Zdobycie ich kosztuje kasę,której może nie starczyć a brak odpowiedniej ilości po 5 latach... no właśnie co on oznacza?


Następnym razem przed założeniem nowego tematu proszę sprawdzić czy na forum nie istnieje już podobny=> proszę korzystać z wyszukiwarki- REGULAMIN
Pozdrawiam, Ania82.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/16 20:03 #2761 przez RM_Lodz
Replied by RM_Lodz on topic O:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Co jeśli nie zdobędziesz pkt? odp : nic.
Masz kolejne 5 lat żeby zdobyć 200 pkt .
Problem zaczyna się jeśli podpadniesz, a pracodawca będzie chciał cię zwolnić, wtedy możesz mu dać pretekst do zwolnienia .

Pozdrawiam RM_Lodz

Ratownicy powinni trzymać się razem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/17 08:00 #2762 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Może warto odświeżyć temat bo ma już on trochę kurzu na sobie a i czasy się zmieniły?Jeśli nie to bardzo przepraszam :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/18 11:14 #2764 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic O:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Temat na pewno warto odświeżyć, szczególnie jeśli masz jakieś pytania. Chodzi bardziej o to, aby nie powielać tematów już istniejących- nie tworzyć bałaganu i dopisywać swoje pytania, spostrzeżenia itp w już istniejących tematach.
Przepraszam za OT.
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/18 19:52 #2767 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Witam,

Temat jak najbardziej świeży. W pracy jest to temat częstych dyskusji, wielokrotnie analizowany i ... często odkładany na później :P . Sporo osób nie dysponuje nawet jednym punkcikiem a co dopiero 200 - stoma :S
Gdy wszedł okres edukacyjny wydawało się, że mamy duuuużo czasu, jednak jak wiemy czas płynie nieubłaganie :blush: . Problemem chyba najbardziej odczuwalnym przez ratowników jest niestety koszt tego typu szkoleń, warsztatów czy sympozjów.

Obecnie na ratowniku w zespole wyjazdowym zwłaszcza Podstawowym spoczywa spora odpowiedzialność zawodowa, oczywiście dokształcanie jak najbardziej wskazane.
Zakres obowiązków ratownika można porównać z zakresem obowiązków lekarza pracującego w karetce. Szkoda tylko, że w związku tymi transformacjami nie wzrosły dochody ratowników :dry: .Może wtedy łatwiej byłoby zdobywać kolejne punkty.

Zdarza się, że w kosztach partycypuje pracodawca. Przynajmniej jakiejś części to i tak dobrze, bo przecież z rozporządzenie wynika, że mamy za to płacić sami :angry: Tylko z czego - z ratowniczej pensyjki ??
Mógłby ktoś powiedzieć: "wiedziałeś na co się decydujesz" - jak zostałem ratownikiem nie było okresu edukacyjnego ;)

Jak jest u Was z tymi punkcikami, wszystko na własną rękę ?? Może w ogóle nie ma presji na zdobywanie punktów ?? Czekam na opinie i zachęcam do dyskusji.

Pozdrawiam :)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.180 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account