Punkty edukacyjne - jak i za ile??

Więcej
2010/03/08 16:07 #3049 przez Kwiatuszek
Replied by Kwiatuszek on topic O:Punkty edukacyjne - jak i za ile??
Ratownik medyczny ,aby wykonywał swoją pracę należycie musi podnosić swoje umiejętności zawodowe .Ustawodawca wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym,chcąc wymóc na ratownikach podnoszenie swoich umiejętności wprowadził punkty edukacyjne.Patrząc realnie na naszą trudną ,ciężką i odpowiedzialną pracę,w dobie ciągłych zmian w ,,sposobie leczenia,, i przepisach , niestety musimy się doszkalać.Gdyby nie tzw. przymusw większość RM odkładałaby doszkalanie na czas dalszy nieokreślony-a postęp niestety idzie bardzo szybko do przodu.A my musimy go doganiać,a często być przed nim.Bo życie i zdrowie jest tylko jedno,więc chrońmy je coraz lepiej.Inna sprawa to koszty,które są niestety bardzo duże.Szkoda ,że ustawodawca nie obarczył chociaż częścią kosztów pracodawcę :( B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/26 20:37 #6601 przez huda
Replied by huda on topic PUNKTY EDUKACYJNE

owszem, można zbierać punkty nie będąc zatrudnionym, ale PO CO? :)

Po to, że nigdy nie wiadomo, kiedy okazja na pracę się pojawi i wtedy trochę głupio by było jej nie dostać z powodu braku punktów.
Pozdrawiam

Dokładnie chociażby po to.
Dajmy na to kobieta pracuje w pogotowiu zachodzi w ciążę i wraca po urlopie macierzyńskim np. po dwóch latach do pracy. To chyba wypadałoby odświeżyć swoją wiedzę??Chyba, że się mylę

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/27 14:09 #6611 przez rooney
Replied by rooney on topic PUNKTY EDUKACYJNE
Witam Was. A kartę doskonalenia zawodowego odbieramy kiedy ? :) Mam na myśli tych co zdali w tym roku egzamin, m.in. siebie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/27 14:48 #6612 przez huda
Replied by huda on topic PUNKTY EDUKACYJNE
Witaj
Gratulacje zdania egzaminu.
Okres od kiedy zbiera się punkty zaczyna się od pierwszego stycznia po zdanym egzaminie czyli w Twoim wypadku 01.01.2012
Książeczkę doskonalenia zawodowego należy wyrobić w urzędzie wojewódzki. Składasz podanie dostaje się taki druk u nich na miejscu i się czeka ok dwa-trzy tygodnie i albo odbierasz osobiście albo chcesz aby przysłali pocztą. We wniosku należy umieścić takie istotne dane jak: nazwa szkoły, rok ukończenia, nr dyplomu i okres, od którego rozpoczynasz zbieranie punktów czyli 01.01.2012r. Za książeczkę nic się nie płaci

Pozdrawiam

if you don\'t live for something you die for nothing
Za tę wiadomość podziękował(a): joanna.j23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 16:02 #6619 przez rooney
Replied by rooney on topic PUNKTY EDUKACYJNE
Dzięki za wyjaśnienie :) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/10/30 23:34 #6980 przez soofi
Replied by soofi on topic Punkty edukacyjne
Witam!
Odrazu przepraszam jeśli temat już był itd. itd.
Wiem do czego służy przycisk szukaj i skorzystałam z niego ale nie znam się tak bardzo na forach( dzielnie się uczę ale wyrozumiałości ;) ) żebym była pewna, że faktycznie wykorzystałam wszystkie sposoby żeby znaleź akurat tę interesującą mnie informację więc jęśli mój temat jest w nieodpiednim miejscu ładnie zwracam się do moderatora o przeniesienie w dobre:)

A teraz do rzeczy.
W tym roku zdałam dyplom i jestem oficjalnie ratownikiem medycznym. Okres 5 letniego zbierania punktów zaczyna się z dniem 1 stycznia 2012 ( tak przynajmniej według informacji, które znam). Stąd pytanie może dla niektórych nie zbyt mądre ( osobiście tak nie uważam i nie mam z tym problemu bo uważam, że pytania są wskazane w życiu, ale dmucham na zimne) czy już teraz tj: listopad grudzień mogę zbierać te punkty? Czy kurs na którym można zdobyć punkty edukacyjne który odbędzie się w listopadzie daje mi możliwość dołączenia go do karty? Czy ten styczeń to jest data rozpoczęcia naliczania 5 letniego okresu, czy data rozpoczęcia wogóle zbierania punktów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam:)

" Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach"

SKLEP RATOWNICZY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.601 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account