zadanie praktyczne na egzaminie

Więcej
2011/06/10 05:19 #5419 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Emi napisał:

Darth Vader po pierwsze zastanów sie co piszesz, a pozniej zwracaj mi uwage.

Skoro wypisujesz bzdury to dlaczego mam nie zwrócić Ci uwagi? Egzaminowany ma wszystkie czynności wykonać prawidłowo, tak jak w rzeczywistości i nie powinno go interesować czy ktoś go usłyszy czy nie. Skoro egzamin praktyczny odbywa się indywidualnie to powinny być do tego przygotowane odpowiednie pomieszczenia, tak aby w środku znajdował się tylko jeden egzaminowany, reszta może w spokoju oczekiwać na zewnątrz. Za parawanem to dzisiaj można sobie na plaży poleżeć... :whistle:

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/10 10:21 #5420 przez kandek
Replied by kandek on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
kris22 napisał:

witam jestem tu nowy choc juz jakis czas czytam forum RM i mam mały problem a mianowicie to czy ten algorytm postepowania który napisałem na nowych zasadach jest dobry

pacjent nieprzytomny z (VF)
1. podejmuje RKO 30:2
2. podłączam defibrylator i oceniam rytm
3. wykonuje pierwszą defibrylacje 200 J
4. oceniam rytm nadal VF
5. RKO
6. druga defibrylacja 200 J
7. oceniam rytm nadal VF
8. RKO
9. trzecia defibrylacja 360 J
10. ocena rymu
11. podanie adrenaliny 1 mg i.v. i amiodaronu 300 mg i.v.
12. jesli nadal wystepuje VF to podaje adrenaline co 3-5 minut (co druga pętla)
13. Lek - defibrylacja - rko - ocena rytmu


Ale to nie jest ani według wytycznych 2005 ani 2010.... Schemat trzech defibrylacji stosujesz TYLKO u monitorowanego pacjenta i TYLKO gdy jesteś świadkiem NZK. Poza tym myślę że sekwencję trzech defibrylacji traktujemy jako jedno wyładowanie - w efekcie leki poszłyby po 5 wyładowaniu, niestety precyzyjnego wyjaśnienia tego problemu w Wytycznych nie zauważam.


mlody napisał:

Darth Vader ja jestem mezczyzna a nie kobieta[ B) ps. a po co szykuja fantom dziecka i mowili w szkole ze oke kazalo zalatwic defibrylator

zadzwoniłem przed chwilą do CKE i zapytałem na ile jest ten egzamin wiarygodny skoro już dziś w internecie można przeczytać co na nim będzie. Oj się trochę poddenerwował ten pan co z nim rozmawiałem...

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/10 14:01 #5421 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
POST JUBILEUSZOWY (100) więc kolorowy
Na potwierdzenie moich słów, że egzamin przeprowadzany przez CKE to tragifarsa. Szacun kandek za zaangażowanie!!!

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/10 15:10 #5422 przez kris22
Replied by kris22 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
czyli kandek o co chodzi bo juz nie wiem
leki po 3 defibrylacji czy po 5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/10 16:46 #5423 przez sas123
Replied by sas123 on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
Z tego co mówili w roku szkolnym 2009/2010 jak kończyłem sql to, każda szkoła miała zapewnić na rok szkolny 2010-11 defibrylator wiec pewnie z tego powodu

mlody napisał:
Darth Vader ja jestem mezczyzna a nie kobieta[ ps. a po co szykuja fantom dziecka i mowili w szkole ze oke kazalo zalatwic defibrylator


sam bym sie głębiej zainteresował tym tematem z "prondobiciem" , dlatego nic dziwnego ze nauczyciele spinają poślady w tym kierunku ;]

w końcu z czegoś muszą zrobić egzamin, trzeba być przygotowanym na wszystko a nie liczyć na lipne info z neta ...i sie przejechać bo wykuło sie jakieś schematy który ktoś podał tu czy gdzieś indziej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/10 17:06 #5424 przez kandek
Replied by kandek on topic O:zadanie praktyczne na egzaminie
kris22 napisał:

czyli kandek o co chodzi bo juz nie wiem
leki po 3 defibrylacji czy po 5

Ja sam też nie wiem. W Wytycznych jest napisane że leki po 3 defibrylacji i tylko tyle jest tam napisane. Biorąc to dosłownie, powinno się je wtedy podać jednak po trzeciej. Pytałem o tą sytuację jednego z moich profesorów i powiedział że jego zdaniem taką sekwencję trzech wyładowań pod rząd powinno się traktować jako jedną defibrylację.

Z drugiej strony Wytyczne podają że do takiej sytuacji nie powinno w ogóle dojść, gdyż przy zauważonym, monitorowanym NZK szanse powodzenia defibrylacji wynoszą ok. 90%.

Ja bym na praktycznym darował sobie te wyładowania pod rząd. Jedyne co to podczas kładzenia łyżek na klatce pacjenta i w trakcie ładowania trzeba pamiętać że nie krzyczymy już żeby wszyscy się odsunęli.

Szczerze? Gdyby u mnie była defibrylacja to ja bym darł gębę, miałbym gdzieś parawany:D

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.272 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account