Skolina

Więcej
2012/12/08 14:57 #8493 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Skolina
Doskonały przykład obrazujący pracę w ratownictwie.Jedziemy do bólu brzucha,zastajemy zawał.Zaczynamy o scolinie,kończymy na drożności dróg oddechowych.Myślę,że dobrze się dzieje że tematy aż tak bardzo w trakcie się rozszeżają bo napewno są spokrewnione a ratownik nie może działać tylko w wąskiej części całości zagadnień z którymi musi się zmierzać w pracy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/08 15:06 #8494 przez tomek0612
Replied by tomek0612 on topic Odp: Skolina
Masz 100% racji ww61, chodziło mi jednak o przeniesienie dalszej części dyskusji do odpowiedniego tematu, aby zainteresowani tematem drożności dróg oddechowych nie musieli szukać informacji w temacie Scolina:)
Pozdrawiam i zapraszam pod odpowiedni temat.
Tam z chęcią wymienimy poglądy w ty ciekawym i istotnym dla nas ratowników temacie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/09 22:46 #8498 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: Skolina

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym lekiem i chciałby się podzielić jakimś ciekawym przypadkiem z nią związanym zapraszamy.


Ja wybieram dawkę między 1 a 1,5mg/kg, dostosowując ją do masy mięśniowej danej osoby.
Rozpuszczając scolinę, proponuję nabrać sobie od razu atropinę i mieć w gotowości.
Jest to lek depolaryzujący, więc często, gdy zaczyna działać, można zaobserwować drżenia mięśniowe (przemieszczają się jakby od głowy do stóp).

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/10 14:17 #8500 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: Skolina

Tak,że jeśli uważasz,że odma po intubacji tchawicy to nie powikłanie w stosunku do alternatyw to chyba coś tu nie gra


Alternatywy też mają powikłania. Lepiej mieć odmę niż zachłystowe zapalenie płuc. Poza tym alternatywa to alternatywa - to, że intubacje w NZK sa dla doświadczonych i nie jest hańbą wsadzić pacjentowi LT czy LMA nie oznacza, że naukę intubacji można sobie odpuścić.

Po prostu w warunkach zespołu ratownictwa medycznego wykonujemy ten zabieg zbyt rzadko by móc mówić o doświadczeniu.


Biegłość uzyskuje się po 50-100 intubacjach (badania podają, że po 50 zabiegach szansa na zaintubowanie wynosi około 80%), a samodzielność po 200 wykonanych procedurach.

Tak czy siak najważniejsza jest ocena czy intubacja w ogóle jest potrzebna. Czasem jest to trudniejsze niż samo włożenie rury na miejsce. Co do zwiotczenia - znajomy pracuje w Niemczech i w ogóle nie mają scoliny w karetkach na stanie. Najczęściej intubują bez zwiotczenia.

.Tym bardziej,że w warunkach ratownictwa medycznego są to przeważnie bardzo trudne intubacje.


Z tym bym polemizował ;) Może mam po prostu takie dziwne szczęście, że większość trudnych intubacji zdarzyła mi się na oddziale gdzie mam do dyspozycji całą gamę dziwnych zabawek. W karetce było tak, że pacjent intubował się dobrze albo wcale i trzeba było użyć innych alternatyw.

Jest to lek depolaryzujący, więc często, gdy zaczyna działać, można zaobserwować drżenia mięśniowe (przemieszczają się jakby od głowy do stóp).


W prekuraryzację się raczej nikt w karetce nie bawi.

Co do atropiny - lepiej przygotować jej dość dużo, zwłaszcza jeśli ktoś chce podać nie przed tylko po.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.192 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account