Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe uruchomiło cztery zespoły lekarzy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem korzystających z mazurskich jezior.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i turystów działalność tych zespołów zakontraktował warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. - Ratownicy wodni będą czuwać na wodzie do 30 września 2015 r. Zakontraktowano cztery wodne zespoły podstawowe stacjonujące na jeziorach w Giżycku, Mikołajkach, Rynie i Iławie - informuje Magdalena Mil, rzeczniczka olsztyńskiego NFZ.

Pomocy udzielają ratownicy medyczni oraz jeden zespół specjalistyczny stacjonujący w Sztynorcie, w którego w składzie dodatkowo dyżuruje tzw. lekarz systemu.

Zespoły wodne udzielają pomocy na akwenach wodnych i w razie konieczności transportują pacjenta do wskazanego miejsca przy brzegu.

Tam przekazują go zespołom "naziemnym", następnie pacjent jest przewożony na szpitalny oddział ratunkowy lub izbę przyjęć najbliższego szpitala. Przypomnijmy, że w sezonie 2014 zespoły takich karetek wodnych interweniowały 366 razy.

Źródło: olsztyn.gazeta.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account