Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Personel chrzanowskiego szpitala, zamiast zapewnić pacjentom kompleksową opiekę, także farmakologiczną, każe rodzinom chorych osób przynosić własne leki - poinformował portal malopolskie.naszemiasto.pl

"Gazeta Krakowska" 18 lipca opisywała, jak ordynator oddziału neurochirurgii wręczył Irenie Wałach z Trzebini receptę, kiedy jej niepełnosprawnego męża Eugeniusza przenoszono z oddziału neurochirurgicznego na rehabilitacyjny. Kobieta wykupiła medykamenty za 600 złotych. Szybko zorientowała się jednak, że coś jest nie tak. Zadzwoniła do Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, gdzie potwierdziła, że to szpital powinien zapewnić wszystkie leki dla pacjenta, także te na choroby przewlekłe.

Po skardze dyrektor chrzanowskiego szpitala przeprosił kobietę za "pomyłkę" i zwrócił wydane niesłusznie pieniądze. Minęły zaledwie dwa tygodnie, a do placówki powróciły stare praktyki. We wtorek w nocy pan Eugeniusz dostał ataku padaczki. Pogotowie zabrało go na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chrzanowie.

- Pielęgniarka znów poprosiła nas o własne leki - wyznaje wzburzona Irena Wałach. Przypomina, że jej mąż musi stale przyjmować lekarstwa przeciwudarowe na rozrzedzenie krwi. Jest po amputacji obu nóg. Przyjaciółka, która podwiozła ją do szpitala, narobiła rabanu, pokazując lekarzom "Gazetę Krakowską", w której rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ Jolanta Pulchna wyraźnie mówi, że to szpital ma obowiązek zapewnić pacjentom wszystkie leki; nie tylko te, które są potrzebne do leczenia przypadłości, na którą trafił do szpitala.

- Nie wyprą się, bo nagrałam dyktafonem pielęgniarkę, gdy mówi, że na SOR-ze nie ma żadnych leków - opowiada pani Ewa.
- Kierownik SOR-u wręcz krzyczał, że szpital nie ma obowiązku zapewnić medykamentów. Ludzie z nowotworem mają mieć swoje leki, a ci po udarze swoje - dodaje zbulwersowana kobieta.
Dopiero kiedy postraszyła lekarza i pielęgniarki, że złoży zawiadomienie do prokuratury, znalazły się leki dla pana Eugeniusza.

Czytaj więcej: malopolskie.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account