Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak wyjaśnił w poniedziałek (16 grudnia) prezes CSRG Andrzej Chłopek, ratownicy już wcześniej uczestniczyli w akcjach innych niż górnicze - m.in. w działaniach po katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r - informuje portal rynekzdrowia.pl.

Włączenie stacji do krajowego systemu oznacza jednak udoskonalenie procedur i określenie szczegółów współpracy z innymi służbami, głównie strażą pożarną. Dzięki temu ratownicy górniczy mogą liczyć na szybką pomoc strażaków w akcjach na powierzchni.
Jednym z narzędzi CSRG, które może być wykorzystane w akcjach w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, są specjalistyczne pogotowia, wzywane - głównie do kopalń, choć nie tylko - w razie awarii, wypadków czy trudnych problemów. Kosztem ok. 6 mln zł przy bytomskiej siedzibie CSRG powstaje budynek centrum szkoleniowo-technicznego. Za ponad pół roku wprowadzą się tam właśnie specjalistyczne pogotowia.

Ratownicy zatrudnieni w pogotowiach mają umiejętności i sprzęt, pozwalające na wspieranie kopalń lub innych służb w sytuacjach, kiedy nie wystarczają ich własne środki.

Czytaj więcej: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account