Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dyrekcja Meditransu w Ostrołęce odpiera te zarzuty.

– Od kiedy w Meditransie zaczął pracować dyrektor z Łomży (Mariusz Zorczykowski, zastępca dyrektora ds. medycznych – przyp. red.) wiele się w ostrołęckim Meditransie zmieniło – stwierdził lekarz, informując nas o problemie telefonicznie i prosząc o zachowanie anonimowości. – Dyrektor ten zatrudnia głównie swoich kolegów z Łomży, bądź z Warszawy. Próżno szukać w grafikach lekarzy z Ostrołęki. Pracuje ich tam niewielu. Czy pracę tam można dostać tylko po znajomości? – pytał.

Z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości lekarza zwróciliśmy się do Mariusza Zorczykowskiego, zastępcy dyrektora ds. medycznych w ostrołęckim Meditransie.
– Nie widzę problemu – odparł. – Z wszystkimi lekarzami, którzy startowali do naszego konkursu zarówno w 2011 roku, jak i w 2012, podpisaliśmy kontrakty. By wygrać konkurs ogłoszony przez NFZ (i rywalizację z firmą Falck), w naszej ofercie określiliśmy, że będzie u nas pracował odpowiedni odsetek lekarzy ze specjalizacją z medycyny ratunkowej. I tego się trzymamy. Preferujemy podpisywanie umów z lekarzami systemowymi, czyli posiadającymi tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny ratunkowej albo z tymi, którzy ukończyli co najmniej drugi rok specjalizacji w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Więcej: to.com.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

shire
-5 #1 shire 2013-02-21 16:21
Skończyła się Panu lekarzowi możliwość dorabiania, to się poskarżył mediom. Bidulek. Kilka tysiączków miesięcznie, koło nosa przeszło :-*
Zgłoś administratorowi
ww61
-2 #2 ww61 2013-02-22 13:28
Nie bój się kolego,lekarze sobie poradzą.Jak ty komuś podpadniesz trafisz na czarną listę i możesz pomarzyć o pracy w Państwowym Ratownictwie Medycznym
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account