Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do 10 lat więzienia grozi anestezjologii, oskarżonemu o narażenie na niebezpieczeństwo pacjentów poprzez znieczulenie ich, będąc pod wpływem morfiny, bezprawne posiadanie leków odurzających i poświadczenie nieprawdy w szpitalnych dokumentach.

Jak poinformował w poniedziałek (4 czerwca) Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu byłemu ordynatorowi oddziału intensywnej terapii i anestezjologii szpitala w Gubinie (Lubuskie) został kierowany do sądu. - Anestezjolog usłyszał zarzut narażenia co najmniej dwóch osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W styczniu ub. roku znieczulił tych pacjentów, będąc pod wpływem morfiny - powiedział Buśko.

Po tym incydencie sprawa ujrzała światło dzienne, a ordynatora zatrzymała policja. Śledztwo doprowadziło do postawienia mu innych zarzutów.

Według prokuratury w okresie od 8 lutego 2010 roku do 24 stycznia 2011 roku, w celu osiągnięcia korzyści osobistej, w szpitalu w Gubinie nie dopełnił on obowiązków przechowywania i ewidencji leków odurzających i psychotropowych.

- Oskarżony działając w celu osiągnięcia korzyści osobistej, pobierał duże ilości takich środków m.in. ponad 200 ampułek morfiny, 13 ampułek dolcontralu i 296 ampułek fentanylu - powiedział Buśko.

Według prokuratury w celu ukrycia niedoboru leków mężczyzna poświadczał nieprawdę w szpitalnej dokumentacji - książce kontroli środków odurzających i psychotropowych.

Decyzją prokuratora były ordynator jest zawieszony w wykonywaniu zawodu lekarza.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account